Obserwatorzy

sobota, 24 marca 2012

W żabim świecie

Dzisiaj chciałam pokazać Wam co dzieje się w moim stawie,a dzieje się dużo.Po prostu tętni życie.Od samego rana słychać śpiewy aż nie chce się odchodzić.Uwielbiam żabie koncerty szczególnie wieczorem.Teraz są takie delikatne można by powiedzieć nawet zalotne,ale biorąc pod uwagę ilość śpiewaków koncert jest niesamowity.Pod koniec maja pojawiają się zawsze takie duże zielone.Nie wiem na pewno,ale podobno są to kumaki.Te to dopiero potrafią bywa,że oka nie można zmrużyć tak hałasują,ale pomimo wszystko uwielbiam ten kumkający czas.Zawsze zastanawiam się jak z takiego małego gardziołka może wydobywać się tak głośny rechot.Ja bym nie dała rady.Jeżeli chodzi o żabki na zdjęciach to faktycznie są niebieskie i są takie co roku.Później gdzieś znikają,a pojawiają się zielone.Więc może one tylko w okresie swych zalotów mają taki kolorek?Pozdrówka przesyłam i życzę miłej niedzieli.

4 komentarze:

 1. nie wytrzymam ile skrzeku !
  a wiesz... pięknie go sfociłaś !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brydziu, ładnie to tak podglądać ?!
  Pięknie je sfociłaś! U mnie głośno koncertują rzekotki drzewne... jeszcze nie teraz, ale pewnie niebawem zaczną. Są tak głośne, że nie mogę obejrzeć filmu czy wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ,bardzo pięknie,szkoda,że nie słychać, a żabki cudne taką bym chciała mieć w swoim oczku ale to chyba niemożliwe.Pozdrawam i sciskam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjmij ode mnie
  Uśmiech Wiosny
  Słoneczny ...
  Jasny ...
  Ciepły ...
  Radosny ...
  Niech jego ciepło
  Twój nastrój zmieni
  Trwaj w nim ...
  Aż do późnej jesieni ...

  Ty najpiękniej, ja najcieplej, ważne że się uśmiechamy
  I słowami serdecznymi, ciut radości sobie damy.

  OdpowiedzUsuń