Obserwatorzy

poniedziałek, 16 lipca 2012

Deszczowo

Witajcie u mnie deszczowo i chłodno,a jeszcze nie dawno bardzo tego chciałam.Za to teraz wypatruję chociaż kilku promieni słońca bo bez niego jakoś nie potrafię zorganizować sobie pracy no i pomysłów na robótki też brak.W każdym razie zakisiłam pierwsze ogórasy oczywiście w kamionkowych miskach.Takie wszystkim smakują najbardziej.W każdym razie już na drugi dzień zaczęło ubywać.
Wzięłam się też za wędzenie szynek .Wszyscy dawno mieli na nie ochotę Wiec dyndały sobie 2 dni na zimnym dymku z wiśni i teraz mamy zapas na jakiś czas.Tak najbardziej to nie moge doczekać się robienia powideł śliwkowych.Uwielbiam gdy cały dom przepełniony jest ich zapachem.W każdym razie szynki powędrują na wieszaczki do śpiżarni i będą sobie tam podsychały.

A tak zmieniając temat na bardziej kolorowy to kilka fotek z ogrodu bo teraz tam spędzam większość czasu .Chwasty rosną nie zmordowanie i raczej  one mnie pierwsze powalą na kolana bo już mi sił na nie brak.Pozdrawiam wszystkich i wielkie dzięki za każde odwiedziny.

7 komentarzy:

 1. Brydziu Kochana już się za Tobą stęskniłam tak rzadko się odzywasz,ale mi narobiłaś smaku szyneczkami muszę zrobić naradę i też powędzić,może jacyś goście do mnie przyjadą!Ogórasy super a i w ogrodzie pięknie wszystko kwitnie.Wszystkiego najlepszego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej Brydziuchna
  ja też zawsze robię małosolne w kamionkach - lepszy smak ! myśmy się już nimi najedli do syta ( 2 razy w tygodniu kamionka była zalewana ); a teraz obżeramy się pomidorami ... póki co kuonymi ale już jutro zerwę pierwszy pomidor swój własny !
  co do szyneczke ... pobuszowałabym u Ciebie w spiżarce ... ciesz się, że daleko mieszkasz... hehe
  ślicznie kwiatki kwitną

  OdpowiedzUsuń
 3. sorki za błędy ale ... widzę, że klawiatura mi się blokuje ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej Brydziu! Głodna zasiadam do kompa, a Ty tu takie smakołyki pokazujesz!!! Chyba wpadnę do Ciebie...hehe. Piękne liliowce!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, te szyneczki i ogórasy...mniam,mniam.Ogród przepiękny tak jak rzeczy tworzone przez ciebie, pozdrawiam słonecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś czuję, że trzeba będzie się zabrać za wędzenie, bo mi okrutnego smaka narobiłaś:-)))
  Pozdrawiam
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie też leci ślinka na widok Twoich szyneczek. Kwiaty w ogrodzie śliczne, witać, że jesteś wspaniałą ogrodniczką. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń