Obserwatorzy

piątek, 17 stycznia 2014

Biblioteka

Zimno i mokro jest okrutnie.Przybieliło mi troszeczkę,ale zaraz spadł deszcz i z bieli pozostało tylko wspomnienie.Przymarza to wszystko i ogólnie jest do bani.Coś jednak zaczęło się dziać.Burmistrz szerząc kulturę w mojej okolicy  w końcu otworzył bibliotekę.Gdzieś tam coś likwidowali więc małym nakładem pieniężnym zwieźli cały księgozbiór do nas.Zakupiono też trochę nowości i z wielką pompą Burmistrz otworzył ów przybytek szerzący kulturę.Gdyby nie sąsiadka,która miała z tego wielki ubaw to nawet bym nic na ten temat nie wiedziała.Podążyłam więc szybciutko zobaczyć cóż znajdę na półeczkach naszej gminnej biblioteczki.Panie przywitały mnie bardzo mile ,ale na pytanie co mogły by mi polecić to nie miały nic do powiedzenia bo one raczej nie lubią czytać.,a są tu tylko na stażu.WOW!!!!!To ci dopiero bibliotekarki mamy w tych czasach,a książki jak to książki pięknie poukładane według wielkości hihi.
Ale sobie cosik znalazłam i to całkiem nie złą.Wciągnęła mnie i o ile dobrze zauważyłam są tam jeszcze dwie części i dobrze ,że tych samych wymiarów będę wiedziała gdzie szukać.No i zakładeczkę dostałam fajniutką ,kukurydzianą .

Zostałam też zaproszona na wieczór poezji....myślę sobie co mi tam.Wszak nigdzie nie bywam pójdę posłucham.Zaczęło się pięknym wierszem Szymborskiej"Nic dwa razy",a później.....twórczość wiejska czyli..kto z kim,kto za ile,...Ale się nadowiadywałam cudów,placek był super.Na takim wieczorku poetyckim nigdy nie byłam przednia impreza.


4 komentarze:

 1. No to już wiem skąd ten deszcz do mnie przyszedł :)
  A było już tak ładnie, bialutko. Jak tak czytam o twojej bibliotece to jestem szczęśliwa, że moje panie z Nakła są takie cudowne i zawsze mi coś doradzą. Bo ja wchodzę i mówię ... poproszę coś nowego i ciekawego ... i dostaję :) :) :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może moje z czasem też dojdą do wprawy,albo przyjdą takie które będą lubiły czytać i wiedziały co polecić.

   Usuń
 2. No to ja nie mogę narzekać - mam świetnie zaopatrzoną bibliotekę, a przede wszystkim cudowne Panie Bibliotekarki. Zawsze mogę liczyć na to, że polecą mi coś, co ja lubię, czyli nie tylko znają literaturę, ale wiedzą co kto czyta.
  Buziaczki Brydziu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle obiecuję sobie,że się zapiszę do biblioteki i tak się kończy ,że jadę do Empiku i coś kupuję ostatnio książki Katarzyny Michalak dla mnie są cudne!

  OdpowiedzUsuń