Obserwatorzy

czwartek, 9 lipca 2015

Lato w pełni

Jak straszne ciężko zabrać się  za pisanie.Gdybym chciała opisać wszystko to musiała bym klikać do smego wieczora.Ot sporo sie dzieje ostatnio.Suszę mam w tym roku straszną .Ze stawu została zaledwie kałuża i tylko żaby mają użuwanie.ale jest i dobra strona tejże można by powiedzieć katastrofy.W końcu powyrywamy pałki wodne,które rozrosły się strasznie i zajęły już prawie trzy czwarte stawu.
Moje stadko zielononóżek zostało wytrzebione przez jakiegoś nieznanego stwora.Uchowało się kur sztuk 5 i jeden kogut.Jedną z kur naszło na wysiadywanie jaj więc z 17 sztuk wysiedziała5.Ja wykożystując sytuację dowiozłam jej jeszcze 35 maluchów.Musze powiedzieć,że ogłupiała biedna w pierwszej chwili,że tak jej sie nagle namnożyło,ale zajeła sie maluchami pięknie.Po 3 tygodniach jednak uciekła bo dosłownie wskakiwały jej juz na głowę ,a pod sobą miała taki tłum ,że nie dała rady utrzymać pionu.
Terazmam już nowe stadko,ale jedna z kur uciekła mi i siedzi gdzieś zakamuflowana na jajach za nic nie mogę jej znaleśc .Wszystkie krzaki obszukałam .Wpadła tylko raz do kurnika rozkokoszona ,narobiła zamieszania i znikła zanim się zoriętowałam.
A tak poza tym to wznawiamy we wsi Koło Gospodyń.Nic u nas nie działo sie od lat.Stary sołtys miał wszystko gdzieś,a funkcje pełnił 16 lat.Teraz kobiety weszły do gry.Mamy panią sołtys i rada sołecka to też głównie kobiety.Na początek zorganizowałyśmy Dzień Kobiet.Takiego jak tu mieszkam jeszcze nie było.Napiekłyśmy ciast,była kawusia i pełna świetlica.Dzień dziecka i idzień matki też się udał  .Dzięki wszystkim mamom dzieciaki miały święto i uśmiechniete buzie.W końcu została posiana trawa na boisku i doprowadzony do porządku plac zabaw.Teraz chcemy doprowadzić naszą świetlice do porządku bo ostatni remont pamięta czasy PRL-u,a gmina niestety nie chce nam pomóc. Na początek organiujemy zabawę z której pieniądze pójdą na remont,zbieramy fanty na licytacje,jedzonko przygotowujemy same i mamy nadzieję,że coś uzbieramy.Może jeszcze jakieś pomysły wpadną nam do głowy bo narazie opornie nam to idzie,ale od czegoś zacząć trzeba.
Pozdrwiam wszystkich serdecznie.

14 komentarzy:

 1. No nareszcie Brydziu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja myślałam że jeszcze nie odmarzłaś, a Ty uwijasz się jak w ukropie;) Super że zaczęło się u was coś dziać. Macie kiermasze mówisz... to czemu nie szepniesz by podesłać Ci parę gadżetów;) Jak będzie następny to szepnij koleżance słóweczko;)
  Cieszę się że jesteś i nie zostawiaj nas na tak długo:) Buziaczki dla całej rodzinki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po malutku pójdzie i to ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak kobiety rządzą to robota idzie. Ładne stadko kurek będzie oby tylko znowu coś się nie wkradło do kurnika. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak kobiety rządzą to robota idzie. Ładne stadko kurek będzie oby tylko znowu coś się nie wkradło do kurnika. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak kobiety rządzą to robota idzie. Ładne stadko kurek będzie oby tylko znowu coś się nie wkradło do kurnika. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. KGW - super sprawa! Proponuję, by od razu (póki jest zapał) zakładać stowarzyszenie. Więcej możliwości!
  Dużo jest projektów na tzw. promocję kultury - można wtedy wyremontować pięknie świetlicę, pozyskać jakieś komputery, może stroje ludowe, może coś na plac zabaw... Fajnie opisałaś swoją kurkę "matkę polkę" ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. no w końcu... odezwałaś się... a foty gdzie ???
  Halszka ma rację... nie ma jak rządy kobiet... wiadomo czego chcą i dopną swego
  buziaczki Brydzia

  OdpowiedzUsuń
 8. Nasze Koło Gospodyń działa bardzo prężnie , imprez jest dużo a świetlica wynajmowana jest na wesela , chrzty i komunie. Mam nadzieję że nowe stadko utrzyma się dłużej. Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. No witam, jak miło,że dałaś jakiś znak :)
  Ale doskonale Ciebie rozumiem, bo w sumie jak ma się mały zwierzyniec , ogród wokół siebie to dni lecą tak szybko, że ani się człowiek oglądnie już tydzień za nami.
  My w tym roku pomimo suszy mamy bardzo wysoki poziom wody w stawach. Tylko, że nam reguluje go Noteć. I gdzieś tam są śluzy pozamykane i my przy okazji mamy wodę.
  Jak tam psiuny i kotek. My też mamy kurę z małymi i zobacz u mnie gdzie je prowadza spać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

 10. monclershopitaly http://www.onlinecocobag.com
  louisvuittonshop http://www.jacketsalemalls.com
  nobiscashops http://www.monclerujacket.com
  louisvuittonbag http://www.shoeshopsfitflop.com
  dresspecialsuk http://www.shopchichandbag.com
  shopchichandbag http://www.2016bagoutlet.com
  monclerujacket http://www.dresspecialsuk.com
  onlinecocobag http://www.2016louisvuittonbag.com
  2016handbag http://www.nobiscashops.com
  handbagstyleinfo http://www.2016louisvuittonshop.com
  Love your style you look gorgeous!Share collocation more popular fashion

  accessories!

  louisvuittonlvbag http://www.chanelshandbagoutlet.com
  cocobag http://www.2016tophandbag.com
  lvbagukshop  http://www.monclershopitaly.com
  hollisteroutletestore http://www.2016louisvuittonhandbag.com
  louisvuittonshop http://www.2016bagshoeshop.com
  shoplvbags http://www.topbaglv.com  
  shopmcQueenbags http://www.2015topbagshops.com
  Vivienne Westwoodmaikun http://www.eshopviviennewestwood.com
  topbagshops  http://www.alexanderemcqueenshop.com
  designersbagstyle http://www.viviennewestwoodemelissa.com 
  viviennewestwoodemelissa http://www.2015bagshoeshop.com
  2015lvshandbagshophttp://www.2015lvshandbagshop.com
  Blog Blog Blog http://www.chichandbagnews.com
  Blog Blog Blog http://www.handbagstyleinfo.com
  Blog Blog Blog http://www.designersbagstyle.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Brydziu i co tak cicho na blogu ? Napisz jak idą postanowienia ? :)

  OdpowiedzUsuń